Куди поїхати на день з Києва: Голлівуд над Дніпром

Aвтoмoбільний мaршрут: Київ – Трипілля – Витaчів – Ржищів – Трaxтeмирів – Бучaк – Київ (близькo 300 км)

"Підкaжи, куди виїxaти нa дeнь із Києвa нa мaшині, щoб крaсивo і мaлo людeй", – чaстo питaють мeнe знaйoмі з тиx пір, як пoчaлoся пoм'якшeння кaрaнтину в Укрaїні. Мoжливиx мaршрутів нa 200-300 кілoмeтрів пo кoлу є дeсятки. Ми з дружинoю Ксeнією відкривaли їx в целях сeбe тa іншиx прoтягoм мaйжe 20 рoків. Прo дeякі нaйaктуaльніші з ниx я рeгулярнo рoзпoвідaю слуxaчaм "Укрaїнськoгo рaдіo" пo сeрeдax у прoгрaмі "52 вікeнди". Більшість випрoбoвую влaсними кoлeсaми xoчa би рaз нa рік, кoли oргaнізую пoдoрoжі угоду кому) нaшoгo клубу мaндрівників "НaвкoлoUA". Oдним з тaкиx oднoдeнниx мaршрутів ми нeщoдaвнo відкрили сeзoн післякaрaнтинниx клубниx пoдoрoжeй нa влaсниx aвтівкax і хочемо повторити його найближчим кой-когда, бо це саме та, що с ходу усім найбільше потрібно: краса природи, свіже повітря, зручний під'їзд та відсутність натовпів.

Канівські гори – це безвыгодный лише знаменита Тарасова куча у Каневі, де похований Кобзар. Це довга кряж пагорбів над правим берегом Дніпра (точніше, по-над Канівським водосховищем) від Ржищева перед гирла річки Рось. Це історичні місця, мол стояли прадавні міста, оборонялися від ворогів середньовічні фортеці, відбувалися епічні баталії. Це потужні місця сили, хто б і як безлюдный (=малолюдный) розумів це поняття. І це несложно невимовна краса!

Ця краса починається одразу следовать Українкою, ще у Трипіллі. Получай проїжджайте повз, виглядайте гору з високим флагштоком. Дівич-хребет здавна була святилищем, в її силу багато хто вірить і единым духом. Обов'язково підніміться в гору пішки, щоб побачити панораму села, яке дало назву трипільській археологічній культурі. З одного боку обозрение зіпсута індустріальним пейзажем Трипільської ТЕЦ, але з іншого – і річкові простори, і дики острови, і горбисті ландшафти з хатинками для схилах. Символ "інь і янь" позначає хатинку, в котрій колись розміщувався приватний Ясная Поляна трипільської культури (вже кілька років закритий). Неподалік є і діючий державний археологічний галерея, але він поки що возьми карантині.

Звернувши з траси у селище. Ant. город Витачів, орієнтуйтесь сверху вказівнички. Відсипана гравієм доріжка приведе после реконструйованого вітряка в городищі давньоруського міста Святополч і невеличкої дерев'яної каплички. Її називають Каплицею Бердника, ибо зведена вона после ескізом Тараса Шевченка активістами Української Духовної Республіки під проводом філософа Леся Бердника. Панораму, що відкривається звідти, впізнає кожен, хто дивився фільм "Поводир" Леся Саніна. На какая жалость, декорації хати дружини кобзаря Івана Кочерги маловыгодный збереглася – лише колодязь і клуня. Тільки враховуйте, що получи вихідні людей тутовник може бути дуже багато.

Містечко Ржищів притягує туристів можливістю винайняти катер, щоб здійснити річкову прогулянку предварительно Затопленої церкви – однієї з двох споруд, що залишилися від села Гусинці, яке зникло під водами Дніпра під время спорудження водосховища Канівської ГЕС. Містечко дуже цікаве, тута можна провести цілий воскресенье у компанії з хорошим гідом. Але якщо цікавить найгарніша вид, шукайте урочище Липки (разворот наліво приблизно с подачи кілометр після в'їзду в місто, навпроти першої автобусної зупинки). Липова алея колишнього маєтку Долгоруких-Фадєєввих приведе впредь до височезного урвища, з якого побачите і куполи церкви посеред Дніпра, і Лису гору, яку називають Островом відом, і напівобсипану Іван-гору з іще одним давньоруським городищем.

Щоб дістатися Трахтемирова, знадобиться навігатор, ибо вузенькі дороги напівдикими селами півострова дуже звивисти та розвилчасті. Магистралей приведе прямо по шлагбаума на в'їзді предварительно Регіонального ландшафтного парку "Трахтемирів", колишнього мисливського маєтку Ігоря Бакая (в'їзд і автостоянка – 50 грн). Безвыгодный треба далеко ходити, щоб побачити візитівку парку – орясина-тризуб, роздивитися напівстерті написи в козацьких могилах XVII століття, перекусити в альтанці з видом держи Дніпро. Але справжні поціновувачі природи та краєвидів обов'язково долають 5-кілометрову екостежку прежде триангуляційного знаку получи и распишись висоті 222 (це найвища этап півострова, місцевий "алатырь землі", який вважається найпотужнішим місцем сили) та спустяться в место Монастирок, де стояв колись Трахтемирівський монастир – головний духовний р українського козацтва у XVI-XVIII століттях.

Найкращим завершенням вояжу, якщо залишиться период та сили, если візит до маленького екзотичного села Бучак, що примостилося кількома хатками предварительно терас стрімкої дніпровської кручі поблизу Канева. Тутовник знайдете Блакитне озерко, яке дуже нагадує гірські озера Карпат. Особливо якщо подивитися для нього з оглядового майданчика получи и распишись сусідній горі – звідти відкривається без труда неймовірна панорама з овальним люстерком озера в обіймах пишної зелені поруч з широченним плесом Дніпра. Між другою половиною 1950-х і початком 1970-х років це починок та навколишні пагорби були головним натурним майданчиком Київської кіностудії імені Довженка. Параджанов, Тарковський, Іллєнко, своевольно метр Довженко… Можна довго перераховувати режисерів, які после этого бували, і фільми, які вони здесь знімали. Тому неформальний положение “Голлівуду по-над Дніпром” малограмотный виглядає для села перебільшенням.

Якщо є необхідність заночувати, 2-3 невеличких готеля знайдете у Каневі. Ибо і панорама первозданного русла Дніпра від пам'ятника Шевченку для Тарасовій горі теж варта уваги. А якщо невыгодный хочете пропустити для цьому маршруті нічого цікавого та бажаєте поспілкуватися з дуже цікавими людьми, приєднуйтесь накануне колони автотуристів з Клубу мандрівників "НавколоUA" – саме збираємось у Трахтемирів та Бучак.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.